Folyamatszabályozás Képzés Tanácsadás Coaching Csapatépítés Tudásbázis Demmler & Tóth Kapcsolat

Csapatépítés

A szokásos csapatépítéssel szemben, ahol elsősorban perszonális kapcsolatokat és közösséget építhet, velünk a funkcionális közeget fejlesztheti. Változó összetételű csoportokban dolgozunk, ezzel ismerkedést biztosítva azoknak, akik személyesen ritkán találkoznak.

Sok éves szervezetfejlesztési és tréning munka után egyik ügyfelünk “hasznos csapatépítést” kért tőlünk. Elege volt már gyufavárak építéséből, egymás karjába dőlésből és a vakon vezetéséből.

  1. 1. Szakmai közösség erősítése változatos, munkához kötődő gyakorlatokon keresztül.
  2. 2. Együttműködés fejlesztése közösséget építő feladatmegoldással.
  3. 3. Egyéni készségek fejlesztése szakmai hasznosságú feladványokkal.

Kisebb csapatoknak ideális programot állítottunk össze, amelyben a résztvevők napi munkájukban, közvetlenül használható feladatok elvégzése közben közben jobban megismerték egymást.

A feladatokat közösen alakítjuk ki a közösségfejlesztés aktuális célja szerint: egymás munkájának megismerése, vállalati élethelyzetek, stb.

Mi a csapat?

A csapat egy célra rendezett és szervezett, a cél szempontjából nézve szakmai, tehát funkcionális közösség. Akkor jön létre, ha:

  1. 1. Jó minőségű irányítás mellett szakmai tevékenységeket végeznek együtt. Ez vezetői tudással illetve annak fejlesztésével teremthető meg, ezért tartunk vezetői tréningeket.

  2. 2. Biztosítjuk, hogy egymást szakmai és emberi szempontból megértsék. Ez a közös munkára ható tényezők javításával érhető el.

Ízelítő a csapatépítő programokból

- Vita - Előre kiválasztott és szakmai szempontból a csoport számára izgalmas témákat dolgoznak fel a résztvevők vita formájában, közben meggyőzési szempontból fontos technikákat is tanulnak

Példa: Gyártsunk vagy gyártassunk? Túlórázzunk vagy kérjünk külső segítséget?

- Önkép/Idegenkép - Az egyes szakterületek megfogalmazzák, hogyan képzelik el a róluk alkotott képet és milyennek látják a többieket, ezután ezeket megosztják egymással.

Példa: Hogyan kéne és hogyan nem egy új munkatársat fogadni?

A felsorolt témák és szervezési mód csak példaként szolgálnak. Minden esetben a konkrét megrendelői helyzet és cél alapján állítjuk össze a pontos programot. Ezzel a megközelítéssel a jókedv, a csapat összetartozása és a hasznos tudás egyszerre válik lehetségessé, kisebb és nagyobb csapatok számára is.

Moduláris jellegű csapatépítőinket 1-2 havonta szervezzük kisebb közösségeknek, amelyek párhuzamosan futnak kettős forgószínpad beosztással. Ennek lényege, hogy a csapattagok alkalmanként 1-3 programon vesznek rész, mely során a csapatok összetétele is változik a programok közben.

További szolgáltatások:

Képzés Tanácsadás Coaching Folyamatszabályozás